X
تبلیغات
زولا


امروز :
هواداران مهندس سید محمد بیاتیان
***(کـاری کـنیم بمـانـد نـه کـاری کـنیم بـمانیم)***

مرتبه
تاریخ : شنبه 23 آذر‌ماه سال 1392

استفاده از نظر کارشناسی و مشورت یک اصل خدشه ناپذیز است

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛سیدمحمد بیاتیان عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره نگاه دولت به بخش صنعت و معدن در سال آینده گفت: بخش معادن باید در سال آینده سازماندهی شود ضمن اینکه وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت باید برای معادن طرح کاداستر را در دستور کار قرار دهد تا در این شرایط مدیریت معادن جدی تر  شود.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همچنین واگذاری معادن باید به گونه ای باشد که واحدهای تولیدی مرتبط با صنعت در مناطق مختلف کشور مستقر شود، افزود: معادن باید از خام فروشی و آینده فروشی پرهیز و در جهت تبدیل ذخایر به محصول حرکت کنند.
 
وزارت صنعت «طرح کاداستر» را برای معادن اجرا کند
 
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه حوزه صنعت نیز باید حمایت شود تا از وضعیت بغرنج و در حال ورشکستگی خارج شود، افزود: صنعت کشور نباید محدود به واحدهای تولیدی بزرگ شود؛ برخی صنایع کوچک به جای صنایع بزرگ می توانند مشکل اشتغال را رفع کنند.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: به عدالت صنعتی، دولت باید توجه داشته باشد به طوری که اگر قرار است طرح های صنعتی ایجاد شود تمرکز دولت باید بر استان ها و مناطق کمتر برخوردار مبتنی بر تولیدات بومی باشد و روند مهاجرات به سمت مراکز استان ها متوقف شود.
 
این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه در مجموع صنعت کشور نیازمند حمایت جدی دولت و بانک ها و منظور تامین سرمایه در گردش است، تصریح کرد: صادرات نیز  باید با نگاه حمایت از صنعت داخلی باشد به طوری که صنایع داخلی با رکود مواجه نشوند.
 
بانک ها باید بانکداری کنند نه سفته بازی و دلالی

وی در پاسخ به این سوال که بانک ها با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند؛ در این شرایط چه تضمینی برای حمایت بانک ها از صنعت و تولید وجود دارد، گفت:‌ بانک ها منابع دارند و باید از دلالی و سفته بازی خارج شوند.
بیاتیان با تاکید بر اینکه بانک ها باید بانکداری کنند نه سفته بازی و دلالی، تصریح کرد: بانک ها بیشتر سرمایه های خود را در بازارهای سود ده تزریق می کنند و دچار دلالی و سفته بازی شدند، اما اگر دولت بر بانک ها نظارت کند و منابع خود را در بازار مسکن و خودرو و بازارهای اینچنین هزینه نکنند و مطالبات خود را از بدهکاران بانکی وصول کنند به طور قطع می توانند از تولید کمک کنند.
 
به گزارش مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت)عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه همه مشکلات کشور در گرو تحریم نیست، تاکید کرد: مدیریت وضع موجود می تواند مشکلات کشور را رفع کند.
طبقه بندی:
ارسال توسط جمعی از هواداران مهندس بیاتیان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ