امروز :
هواداران مهندس سید محمد بیاتیان
***(کـاری کـنیم بمـانـد نـه کـاری کـنیم بـمانیم)***

سید محمد بیاتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کاهش تعرفه واردات خودرو در شرایط فعلی به ضرر فضای تولید است، تصریح کرد: کاهش تعرفه واردات خودرو ورشکستگی صنعت خودرو را در پی دارد و این میزان نباید بیش از نرخ فعلی کاهش یابد.

نماینده مردم بیجار و گروس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با کاهش تعرفه واردات خودور خودروسازان داخلی توان رقابت با خودروسازان خارجی را ندارند، تصریح کرد: ممکن است در صورت کاهش تعرفه واردات شاهد رانت در بازار باشیم و سودهای بادآورده نصیب سودجویان و دلان شود.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت عدم افزایش تعرفه وارت، چه تضمینی برای اجرای قانون ارتقاء کیفیت خودور و ارتقاء محصولات داخلی در آینده وجود دارد، ادامه داد: خودروسازان ملزم به اجرای قانون ارتقاء کیفیت خودرو هستند؛ اما نباید به دلیل اینکه خودروسازان این قانون را  اجرایی نکردند، با کاهش تعرفه واردات زیان خودروسازان را طراحی کنیم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در صورتی که تعرفه واردات خودرو کاهش یابد، قشر متوسط و پایین تر از آن در جامعه نمی توانند خودروهای وارداتی را خریداری کنند؛ از این رو در جهت خرید خودروهای چینی بدون وجود چرخه خدمات پس از فروش اقدام می کنند و شاهد تلفات جاده ای و افزایش مصرف سوخت خواهیم بود
طبقه بندی:
ارسال توسط جمعی از هواداران مهندس بیاتیان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ