امروز :
هواداران مهندس سید محمد بیاتیان
***(کـاری کـنیم بمـانـد نـه کـاری کـنیم بـمانیم)***

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس سرمایه گذاری در ایران و همکاری با شرکت‌های خودروساز داخلی را شرط حضور خودروسازان خارجی در کشور عنوان کرد و گفت که با توجه به رویکرد پژو و رنو در قبال تحریم‌ها علیه ایران، ایران باید به دنبال خودروسازان بزرگ دیگری از ژاپن و کره برود.

سیدمحمد بیاتیان در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اگر خودسازان بزرگ می‌خواهند به کشور ما بیایند آنچه باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا آن‌ها با فشار غرب و تحریم‌ها علیه ایران پا پس می‌کشند یا خیر؟ این مساله ابتدا باید حل شود. مثلا پژو فرانسه در همراهی با تحریم‌های غرب ضرر و زیان زیادی را به فضای خودروسازی ما وارد کرد اگرچه خودش هم ضرر کرد .

وی افزود: خودروسازان خارجی باید ابتدا تکلیف خودشان را با تحریم های آمریکا و کشورهای غربی مشخص کنند و بعد ما از حضور آن‌ها در ایران استقبال می‌کنیم البته در قالب مشارکت با خودروسازان ایرانی نه این که خودرویی در خارج تولید شود و در ایران به صورت مونتاژ در اختیار مردم قرار گیرد.

نماینده مردم بیجار در مجلس تاکید کرد: ما باید به ایجاد فضای رقابتی کمک کنیم تا خودروسازان ما بتوانند در حوزه خودروسازی و حضور در رقابت بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند.

بیاتیان با بیان این که خودروسازان خارجی در صورت سرمایه گذاری در ایران با بروز هر مشکلی سرمایه خود را از کشور نمی‌برند، تصریح کرد: در این صورت زمینه برای حضور آنان فراهم شود. ولی نه این که ما باز به سراغ پژو و رنو برویم باید خودروسازان بزرگ دیگر را هم تجربه کنیم. به ویژه این که پژو و رنو در بحث تحریم‌ها پاسخ خوبی به ما ندادند و در کنار این کشور فرانسه در جریان توافقنامه ژنو سنگ‌اندازی زیادی علیه ایران کرد و با رژیم صهیونیستی همراه بود.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در پایان گفت: من فکر می‌کنم اگر با شرکت‌های خودروسازی ژاپن، کره و همچنین خودروسازهای با کیفیت چینی وارد معامله شویم بهتر از این است که معامله‌ای با خودروسازان اروپایی داشته باشیم.
طبقه بندی:
ارسال توسط جمعی از هواداران مهندس بیاتیان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ