X
تبلیغات
زولا


امروز :
هواداران مهندس سید محمد بیاتیان
***(کـاری کـنیم بمـانـد نـه کـاری کـنیم بـمانیم)***

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمد بیاتیان در مراسم افتتاح نخستین ایستگاه مطالعه در شهرستان بیجار  که در محل اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) انجام شد، اظهار داشت: طرح ایستگاه‌های مطالعه از اقدامات مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای گسترش مطالعه مفید در جامعه است و به همین دلیل انتظار می رود که این طرح به صورت جدی در کردستان دنبال شده و پیگیری شود.

وی ضمن تاکید بر ترویج و توجه به مسائل فرهنگی در حوزه های مختلف به .یژه شیوه های مطالعه یادآور شد: تمامی معضلات جامعه در نتیجه بی‌توجهی به مسائل فرهنگی است و متولیان حوزه های مذکور در این زمینه وظایف سنگینی بر عهده دارند.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی ترویج مطالعه مفید را  از مهم‌ترین ابزارهای فرهیختگی در جامعه برشمرد و افزود: بهره گیری از راهکارهای مناسب و اثرگذار به منظور ترویج فرهنگ مطالعه از نیازهای کشور در این حوزه است.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به افزایش سرانه مطالعه در شهرستان بیجار به عنوان یک اصل مهم و ضروری عنوان کرد: سرانه مطالعه در شهرستان بیجار با توجه به وجود مراکز دانشگاهی پایین است و باید به این مهم توجه ویژه داشت و در رفع موانع و نواقص اقدام کرد.

بیاتیان مطالعه را لازمه ارتقا تفکر و فرهنگ در جامعه عنوان کرد و گفت: مسئولان باید با توجه ویژه به نیازهای جامعه و آینده نگری های لازم  در راستای توسعه بیش از پیش کشور گام های اساسی بردارند.


وی همچنین از تعمیر و بازسازی کتابخانه قدیمی شهرستان بیجار در جنب شهرداری با استفاده از تخصیص 500 میلیون ریال اعتبار (دارائیهای سال 92 که جهت طرح مطالعاتی کوه نقاره کوب در نظر گرفته شده بود) از محل تملک دارایی های شهرستان به منظور تجهیز و بازسازی کتابخانه های عمومی خبر داد و بیان داشت:این کتابخانه سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیردومشکلات سخت‌افزاری در حیطه کتابخانه‌ها امری قابل حل است و در این میان باید به بحث محتوایی کتابخانه ها توجه ویژه‌ای شود

 

بیاتیان در پایان سخنان خود از احداث درمانگاه سپاه در محل اداره قند و شکر سابق با اعتبار دو میلیارد ریال خبر داد.


گزارشی از روند احداث اورژانس بیمارستان امام حسین (ع):

 


به گزارش خبرنگار بام ایران،ظهر امروز نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی و رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار از پروژه اورژانس بیمارستان امام حسین (ع) بازدید کردند.

 

در طی این بازدید نبی مهدویان رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار در گفتگو با خبرنگار بام ایران گفت:اورژانس فعلی بیمارستان جوابگوی نیاز مراجعه کنندگان نبود و با توجه به این مهم و اقدامات موثر ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان و خیرین سلامت،ساخت اورژانس جدید شهرستان بیجار آغاز گردید.


وی افزود: مساحت زیربنای این اورژانس 750 متر مربع است که در فاصله 50 متری بیمارستان احداث گردیده است.


مهدویان همچنین درباره میزان پیشرفت مراحل ساخت اورژانس شهرستان بیجار  خاطر نشان کرد:90 درصد ساخت این پروژه درمانی تا حال حاضر انجام شده است.

 
رییس شبکه بهداشت و درمان بیجار درباره اعتبارات اختصاص یافته و مورد نیاز این پروژه نیز گفت:تاکنون 800 میلیون تومان از اعتبارات داخلی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و کمک خیرین برای احداث این اورژانس صرف شده است و طبق پیش بینی های بعمل آمده 250 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل آن مورد نیاز است.

 

وی گفت:امیدواریم با همکاری و مساعدت نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی مابقی اعتبار لازم جهت خرید تجهیزات پزشکی این اورژانس در حداقل زمان ممکن اختصاص داده شود و  شاهد افتتاح این پروژه مهم درمانی در سطح شهرستان باشیم.


مهدویان در پایان گفت: با توجه به پیشرفت فیزیکی ساختمان،اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) بیجار بهار سال آینده تکمیل و شاهد افتتاح این پروژه مهم درمانی خواهیم بود.طبقه بندی:
ارسال توسط جمعی از هواداران مهندس بیاتیان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ