امروز :
هواداران مهندس سید محمد بیاتیان
***(کـاری کـنیم بمـانـد نـه کـاری کـنیم بـمانیم)***

8.jpg

سید محمد بیاتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره برگزاری جلسات کمیته قیمت گذاری خودرو، افزود: سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی باید اجرایی شود به طوری که قیمت باید در فضای رقابتی تولیدات داخلی و تولیدات خارجی مشروط بر افزایش کیفیت خودرو تعیین شود نه اینکه اطراف تولید داخل حصار بکشیم و قیمت در یک فضای انحصاری بدون رقابت تعیین شود.

نماینده مردم بیجار و گروس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید اجازه دهیم صنعتگران، تولید کنندگان  و عرضه و تقاضا قیمت خودرو را تعیین کند، تصریح  کرد: اگر محصولی افزایش کیفیت دارد در فضای رقابتی انحصار بازار را به دست می گیرد و اگر محصولی نتواند در کیفیت رقابت کند از گردونه رقابت خارج می شود؛ لذا قیمت باید در این فضا تعیین شود نه بر اساس دستورالعمل قیمت گذاری که هیچ مبنایی ندارد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با انتقاد از برگزاری جلسات سیاستگذاری خودرو که مواردی مانند کیفیت، مسائل مالی و قیمت خودرو مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، ادامه داد: تعدد دستگاه های تصمیم گیرند درباره خودرو مانند کمیته سیاتگذاری خودرو یا شورای رقابت به هیچ وجه به نفع صنعت خودروسازی کشور نیست بلکه در برخی موارد حاصل برآیندها و نتایج را صفر می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه کمیته ها وشوارهایی که درباره خودرو تصمیم گیری می کنند هیچ ارتباطی با فضای تولید و فروش خودرو ندارند، گفت:  تعدد نهادهای تصمیم‌گیرنده خودرو دخالت دولتی ها در فضای اقتصاد را افزایش می دهد.

بیاتیان با یادآوری اینکه وجود دستگاه های تصمیم گیرنده درباره خودرو خلاف اصل 44 قانون اساسی است، تصریح کرد: وجود این سازمان ها به عنوان سرعت‌گیر فضای تولید عمل می کنند.

وی افزود: تعیین تکلیف برای صنعت خودروسازی بدون در نظر گرفتن مصلحت فضای تولید در هیج جای دنیا پسندیده نیست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: از طرفی خودروسازان خارجی را برای مشارکت در صنعت خودروسازی دعوت می کنیم که با مواجه شدن با نهادهای متعدد تصمیم گیری های غیر کارشناسی هیچ وقت در بازار ایران حضور پیدا می کنند.
طبقه بندی:
ارسال توسط جمعی از هواداران مهندس بیاتیان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ