X
تبلیغات
زولا


امروز :
هواداران مهندس سید محمد بیاتیان
***(کـاری کـنیم بمـانـد نـه کـاری کـنیم بـمانیم)***

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 18 آذر‌ماه سال 1392

عبدالرضا رحمانی‌فضلی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع استاندار سابق کردستان و معارفه استاندار جدید با بیان اینکه رئیس جمهور به استاندار جدید کردستان تأکید کرده است، اولویت باید در انتخاب مدیران بومی برای استان باشد افزود: زاهدی به عنوان استاندار کردستان باید خط اعتدال را در کردستان پیگیری کند.

رحمانی‌فضلی اظهار کرد: اعتدال طریقی است که هم عقل و هم عرف و هم شرع به آن گواهی می‌دهند و باید به این مسئله توجه شود.

وی با تأکید بر اینکه همواره از افراطی‌گری ضربه خورده‌ایم گفت: باید اعتدال را رعایت کنیم و برای ما مشی سیاسی مهم نیست، ضمن اینکه در دوره جدید تعامل با مردم نیز باید شکل گیرد و اساس انقلاب و نگاه اسلام و رهبری نیز مبتنی بر همین تعامل با مردم است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه تعامل در دستگاه‌های اجرایی تعریف خاص خود را دارد، گفت: باید مردم را در فرآیند تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و اجرا دخیل کنیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: تمامی اقدامات از جمله شوراهای مشورتی، سرمایه‌گذاری، استفاده از نخبگان علمی سیاسی و رفتن به مراسم‌ها باید به گونه‌ای باشد که از متن مردم برخواسته باشد.

وی مسئله مهم دیگر که باید در استان رعایت شود را عدالت دانست و گفت: هر کسی در حوزه فعالیت خود باید منادی و مجری عدالت در زمینه‌های مختلف جغرافیایی، اقتصادی، سیاسی و اخلاقی باشد.

شاخص و محور عدالت قانون است

رحمانی‌فضلی افزود: شاخص و محور عدالت قانون است و نمی‌توان آن را تفسیر به رأی کرد.

وزیر کشور پاک‌دستی و امانت‌داری مدیران را مورد دیگری دانست که باید استاندار کردستان آن را مورد توجه قرار دهد و افزود: به هیچ عنوان مدیرانی که پاک‌ دست نباشند را قبول نمی‌کنیم.

وی تصریح کرد: کارآمدی به عنوان پاشنه آشیل ما در مواجهه با دشمن خارجی است و کشور ما عقب‌افتادگی تاریخی فراوانی دارد، اما این مسئله توجیهی برای کار نکردن نیست.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه وضعیت کنونی اقتصادی 4 تا 5 برابر می‌توانست بهتر از شرایط کنونی باشد گفت: نخستین وظیفه ما در استان برخورد صبورانه با مسائل اقتصادی است و هر سرمایه‌گذاری که قصد تولید و در چارچوب قانون داشته باشد می‌توان مبادرت به انجام این کار کند.

وزیر کشور با بیان اینکه استقرار سرمایه در استان موجبات امنیت رفاه و حرکت پروژه‌ها را فراهم می‌آورد گفت: مسئله دیگر تجهیز منابع سرمایه‌ای است.

وی تصریح کرد: در بودجه تلاش شده در مناطق مرزی چون کردستان تسهیلات بیشتری در نظر گرفته شود و معافیت‌های مالیاتی بهتری اعمال شود.

رحمانی‌فضلی کردستان را در زمره دو استان برتر کشور در ارتباط با گردش مالی دانست و گفت: طرح خاصی برای کردستان دارم و آن را به استاندار برای پیگیری اعلام کرده‌ام.

وزیر کشور با اشاره به بهره‌وری کمتر از نیم درصدی در سطح کشور اظهار کرد: کردستان توان این را دارد که در افزایش بهره‌وری به عنوان یک استان نمونه مطرح باشد.

وی تصریح کرد: کنترل مصرف برای افزایش پس‌انداز، امنیت پایدار و ایجاد فضای سیاسی مطلوب و قاعده‌مند از اهدافی است که ما به دنبال اجرای آن هستیم.

وزیر کشور با بیان اینکه گروه‌ها باید به صورت قاعده‌مند و مسئولیت پذیر وارد میدان رقابت شوند گفت: در این راستا وزارت کشور نه به عنوان بازیگر بلکه داور میدان رقابت‌های سیاسی خواهد بود.

رحمانی‌فضلی در پایان با بیان اینکه به طور حتم برای استاندار کردستان مشاور خوبی خواهم گذاشت گفت: باید شورای توسعه استان از میان نخبگان و سرمایه‌گذاران کرد و غیر کرد توسط زاهدی تشکیل شود و جلسات این شورا هر 3 ماه یک بار در وزارت کشو و در 3 ماه بعد بار دیگر در استان کردستان برگزار خواهد شد.
طبقه بندی:
ارسال توسط جمعی از هواداران مهندس بیاتیان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ