امروز :
هواداران مهندس سید محمد بیاتیان
***(کـاری کـنیم بمـانـد نـه کـاری کـنیم بـمانیم)***

8.jpg

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، سیدمحمد بیاتیان شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری و مراسم معارفه شهرداران بیجار و پیرتاج در آمفی تئاتر امیر نظام گروسی اظهار داشت: به برکت خون شهدا امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به دست ما رسیده و اکنون همگان موظف به پاسداری از این دستاورد عظیم هستیم.

بیاتیان با بیان اینکه شوراها، نمایندگان و ریاست جمهوری و حتی رهبری برآمده از اراده مردم در دل قانون اساسی گفت: نظام اسلامی بر پایه مشورت است و شور و مشورت و در کنار هم نشستن یک اصل در نظام اسلامی است.

به گفته وی، بسیاری از معضلات و مشکلات در عرصه اقتصادی و اجرایی ناشی از کار غیرکارشناسانه دولت‌های قبلی در زمینه تعطیلی برخی از شوراها از جمله شورای پول و اعتبار، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به عنوان مغز متفکر و نظارت بر هزینه کرد بودجه‌ها است که هزینه‌های بسیاری را برای دولت و مردم داشته است.

این مسئول با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مشورت و شور مدیران و مسئولان نظام و تعامل با یکدیگر، گفت: دشمن از مشورت و تعامل مسئولان نظام با هم واهمه دارد.

به گفته نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی، شوراها منتخبین مردم هستند و نظر آنها برای انتخاب شهردار نظر و عقیده مردم است و در این راستا تحمیل هیچ سلیقه و نظری جایز نیست، زیرا در نهایت این شوراها هستند که در آینده کاری جوابگوی مردم هستند.

وی با بیان اینکه مدیران و مسئولان موظفند با تعامل و همکاری هم‌افزایی کنند گفت: مدیران باید قدرت مشورتی و اجرایی را به کار گرفته و در راستای خدمت‌رسانی به مردم یاری‌رسان نظام باشند.

بیاتیان در ادامه با بیان اینکه علی رغم گذشت بیش از یکسال از تصویب شهر شدن پیرتاج وتوپ آغاج میگذرداز مدیریت اجرایی استان و شهرستان بدلیل عدم معرفی بموقع شهرداران این دو شهر انتقاد کردو این ناشی از عملکرد ضعیف مدیریت اجرایی بیجارو استان است.

نماینده مردم بیجار، حسن‌آباد یاسوکند و بابارشانی در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اختصاص اعتبارات کم برای کمیته‌های برف‌روبی و ناهماهنگی‌ها در این زمینه، بر تشکیل جلسه کمیته برف‌روبی در شهرستان بیجار با توجه به شرایط جوی این شهرستان تأکید کرد.

این مسئول گفت: آنچه در مدیریت‌ها برای همگان مهم است، داشتن حسن اخلاق مدیران و مسئولان اجرایی با مردم است و شهرداری در خط مقدم این مهم قرار دارند.

وی با بیان اینکه مردم به واسطه مشکلات فراوان توقعات بسیاری از شهرداری‌ها دارند عنوان کرد: حسن اخلاق در برخورد با مردم و سعه صدر از مهم‌ترین رسالت شهردار و شوراهای شهر در تمامی شرایط سخت کاری است.

بیاتیان از شهرداری به عنوان نخ تسبیح برای هفت عضو شورا یاد کرد و ادامه داد: شهرداری و شوراها با تعامل و اتحاد برای رفع مشکلات و معضلات شهر اقدام کنند و در این راستا از مشورت و نظارت یکدیگر بهره ببرند.

اختلافات فردی موجب گسستن حلقه اتحاد شورا و شهرداری نشود

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شوراها و شهرداری نباید بگذارند اختلافات فردی موجب گسستن حلقه اتحاد آنها شده و موجب تحمیل مشکلات و معضلات بیشتری به مردم شوند.

وی ضمن تقدیر از شورای دوره سوم و شهردار و موفقیت آنها نسبت به شوراهای سایر شهر‌های استان کردستان، افزود: با توجه به امکانات کم و محدودیت‌های موجود، شوراهای دوره سوم به خوبی عمل کرده و شوراهای جدید می‌توانند از تجربیات آنها بهره‌مند شوند.

بیاتیان ابراز داشت: دولت به هیچ وجه پروژه جدیدی تعریف نکرده است مگر اینکه پروژه‌های نیمه‌کاره را به اتمام برسانند.

این مسئول اضافه کرد: اتمام کارهای نیمه‌تمام شهرستان بیجار و پیگیری آنها توسط شهردار و شورای شهر و تعریف پروژه‌های جدید بر حسب نیاز مردم باید در الویت امور قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان بیجار در مجلس شورای اسلامی بر توجه به اولویت‌ها برای انجام امور شهری تأکید کرد و گفت: بر اساس اولویت‌بندی‌ها و در پی آن میزان رضایت‌مندی مردم، میزان موفقیت شهرداری و شوراهای حاصل خواهد شد.

وی به نگاه ویژه مسئولان استان کردستان به پنج شهر جدید بیجار با  توجه به بیانات رهبری مبنی بر اجازه ندادن به رشد منفی و مهاجرت این شهرستان تأکید کرد و افزود: با هم‌اندیشی و همفکری و هم‌افزایی و توجه ویژه به این نقاط از مهاجرت و رشد منفی این مناطق جلوگیری کنیم.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از ناامنی در شهرستان بیجار و ادامه سرقت‌های احشام در روستاهای این شهرستان، بیان داشت: امنیت و احساس امنیت از وجود غذا هم مهمتر و تحقق این مهم از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهر جلوگیری خواهد کرد.

بیاتیان با بیان اینکه ناامنی ایجاد شده در روستاهای بیجار سازمان‌دهی شده متذکر شد: دشمن پیام رهبری مبنی بر ماندن و آباد کردن بیجار، به مردم بیجار را دریافت کرده است اما ما متأسفانه یا این پیام را نگرفته و یا در این راستا ضعیف عمل می‌کنیم.

وی در پایان بر ایجاد و رسیدگی به امنیت روستاهای بیجار به عنوان دغدغه و مشکل مردم تأکید کرد و اذعان داشت: اجازه ندهیم ناامنی موجود موجب دلسردی دامداران به عنوان خرده اقتصادی‌ها و خرده سرمایه‌داران شود.
طبقه بندی:
ارسال توسط جمعی از هواداران مهندس بیاتیان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ